Nazywam się Katarzyna Nowak, nie zmieniłam nazwiska na Terakowska - mimo próśb mamy - ale i tak wszyscy mnie z nim kojarzą. Mama chciala bym się tak nazywała, ponieważ jestem niejako ostatnia z rodziny Terakowskich. Mam jeszcze tylko kuzyna Kubę. Wychowalam się w artystycznym domu Doroty Terakowskiej i Macieja Szumowskiego: moja siostra Małgosia poszła w ślady taty, a ja - mamy. Mieszkam w starej krakowskiej kamienicy na Kazimierzu z kotami Trumanem oraz Kociem. Lubię gotować, ponieważ robię to... rzadko. Wolę poczytać, np Trumana Capote'a lub Iana McEwana. Lub po raz kolejny obejrzeć "Słonia" Gusa Van Santa na przykład o trzeciej nad ranem, kiedy nie mogę zasnąć.

Od kilkunastu lat pracuję jako dziennikarka, a od ośmiu także jako pisarka. Napisałam trzy książki: "Moja mama czarownica. Opowieść o Dorocie Terakowskiej" (WL 2005), "Kobieta w wynajętych pokojach" (WL 2007), oraz "Kasika Mowka"(WL 2010). Piszę także własny blog - oto jego adres: http://katarzynatnowak.wordpress.com/

Newsy:
Prawdopodobnie jesienią 2013 roku w Krakowie zaczną się zdjęcia do filmu "Kasika Mowka". Obecnie - projekt jest w development firmy producenckiej Skorpion Arte. Scenariusz: Katarzyna T.Nowak, Magdalena Piekorz. Reżyseria: Magdalena Piekorz.